اجرای 8 هزار طرح اشتغال برکت در فارس

اجرای 8 هزار طرح اشتغال برکت در فارس

اجرای 8 هزار طرح اشتغال برکت در فارس؛ 47 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به‌دنبال ایجاد 8 هزار طرح اشتغال جدید در استان فارس هستند.

به گزارش ، معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت: تا پایان سال جاری 8 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور جدید با ظرفیت 24 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق روستایی و محروم استان فارس اجرا می‌شود.

مرتضی نیازی افزود: این 8 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور براساس برنامه و فوق‌برنامه بنیاد برکت در سال 1401 در استان فارس عملیاتی می‌شود.

به‌گفته نیازی بالغ‌بر 29 شهرستان و بیش از 500 روستا در استان فارس تحت پوشش اقدامات این بنیاد در حوزه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور قرار دارند.

وی درباره اقدامات کلی بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی در استان فارس تصریح کرد: تا به امروز بیش از 10 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور در مناطق محروم استان به بهره‌برداری رسیده که ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار برای 30 هزار نفر را به‌دنبال داشته است.

نیازی ادامه داد: این 10 هزار طرح اشتغال با حجم کل سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد ریال و با تلاش 47 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: عمده طرح‌های اشتغال ایجاد شده در استان فارس به رسته‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنایع دستی و خدمات عمومی مربوط می‌شود.

او بیان کرد: 44 درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در مناطق کم‌برخوردار استان فارس به بانوان کارآفرین اختصاص دارد. همچنین یک‌هزار طرح هم متعلق به اقشار ویژه اجتماعی از جمله معلولین و زنان سرپرست خانوار است.

نیازی تاکید کرد: بنیاد برکت با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی، اقدام به راه‌‌اندازی نهضت اشتغال‌زایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور کرده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح اقدامات صورت گرفته تا به امروز یادآور شد: تاکنون 218 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت اشتغال 650 هزار نفر و با حجم کل سرمایه‌گذاری 250 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی شده است.

نیازی خاطرنشان کرد: نزدیک به یکهزار مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در 11 هزار و 500 روستا و 405 شهرستان در 31 استان کشور مشغول به خدمات‌دهی به متقاضیان اشتغال هستند.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...