آواک به بهره‌برداری رسید

آواک به بهره‌برداری رسید

آواک به بهره‌برداری رسید؛ «آواک» مبتنی بر تکنولوژی POC، به‌صورت رسمی در سبد محصولات سازمانی اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول کسب و کار) قرار گرفت.

به گزارش ، «سامانه بیسیم همراه اول» با عنوان تجاری «آواک» و مبتنی بر تکنولوژی POC، به‌صورت رسمی در سبد محصولات سازمانی اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول کسب و کار) قرار گرفت تا امکان برقراری ارتباطات امن، سریع و باکیفیت را در اختیار کسب‌وکارها و سازمان‌ها قرار دهد.

آواک زمینه برقراری ارتباطات بیسیم به وسعت شبکه امن و به‌روز همراه اول در ایران را فراهم می‌آورد و مشترکان این سرویس در هر مکانی تحت پوشش شبکه‌های 3G، 4G یا 5G همراه اول می‌توانند تنها با فشردن یک دکمه، ارتباط (تماس یک به یک یا یک به چند) مستقیم صوتی، پیامکی یا تصویری برقرار کنند.

برقراری ارتباط مشترکان بیسیم آواک مبتنی بر تکنولوژی POC از طریق شبکه دیتای اپراتور تلفن همراه صورت می‌گیرد که بستری امن، پرسرعت و پایدار است.

این امکان وجود دارد با استفاده از Getway ارتباط مستقیم و باکیفیت بین بیسیم‌های آواک (POC) و مخاطبان و شبکه‌های بیسیم سنتی ایجاد کرد و از ظرفیت‌های بالفعل این سامانه در معادن، صنعت راه و ساختمان و زمینه‌های مختلفی مانند نفت، گاز و پتروشیمی، مراکز آموزشی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گردشگری، حمل‌ونقل هوایی، بنادر و صنایع ریلی و ... استفاده می‌شود.

قرار گرفتن نرم‌افزار مرکز کنترل برای مدیریت و پایش کاربران این سامانه نیز امکانی است که علاوه‌بر پشتیبانی کامل سرویس و تجهیزات ارتباطی، در نظر گرفته شده است.

«ارتباطات رمزگذاری شده»، «عدم نیاز به ایجاد زیرساخت شبکه و راه‌اندازی با هزینه کم»، «قابلیت تماس بین‌گروهی فوری و عملیاتی به دو صورت صوتی و تصویری به صورت همزمان»، «عدم نیاز به اخذ پروانه فرکانس»، «محدوده ارایه سرویس به گستردگی شبکه سراسری همراه اول» و «قابلیت سازگاری و یکپارچه‌سازی با بیسیم‌های سنتی» ازجمله مزیت‌های مهم سرویس آواک است.

بنابر اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آواک شامل نرم‌اقراز ارتباطی نصب شده روی تجهیزات بیسیم و سرور واسط است که مانند سرویس‌های رادیویی بیسیم امکان ارتباط نیمه دوطرفه و گروهی تصویری و صوتی push to talk را از طریق شبکه اختصاصی (APN) ایجاد می‌کند.

در کنار نرم‌افزارهای کاربردی سمت کاربر نهایی، نرم‌افزار تحت ویندوز نیز به‌منظور استفاده در مراکز کنترل مدیریت در این سرویس در نظر گرفته شده است که در آن امکان مدیریت کاربران و ایجاد ارتباط صوتی تصویری و تبادل اطلاعات بین کاربران و مرکز کنترل را فراهم می‌کند، همچنین مرکز کنترل می‌تواند موقعیت مکانی کاربران بیسیم را مشاهده کند.

گفتنی است که این پکیج سرویس شامل دستگاه بیسیم (hand set)، بستر ارتباطی و همچنین مجوز اتصال به سامانه‌ آواک است.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...