بیمه سلامت دهک‌های 4 و 5 رایگان شد

بیمه سلامت دهک‌های 4 و 5 رایگان شد

بیمه سلامت دهک‌های 4 و 5 رایگان شد؛ بیمه رایگان برای دهک‌های ۴ و ۵ نیز به دهک‌های یک تا ۳ اضافه شد و در قالب بیمه ایرانیان انجام می‌شود.

به گزارش ، سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران با بیان این مطلب، جزییات اضافه شدن دو دهک درآمدی دیگر به پوشش بیمه‌ای رایگان و کاهش حق بیمه برای دهک‌های ۶ تا ۹ را تشریح کرد.

محمد غلام‌نژاد درباره دهک‌های بیمه‌ای یک تا ۱۰ گفت: به استناد بند الف ماده 70 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه افراد فاقد بیمه پایه سلامت، بیمه‌شدگان مناطق روستایی، عشایری و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر و همچنین بیمه‌شدگان شهری صندوق بیمه همگانی سازمان، جهت برخورداری از پوشش بیمه‌ای باید مورد ارزیابی وسع قرار گیرند.

وی افزود: بیمه رایگان برای دهک‌های ۴ و ۵ نیز به دهک‌های یک تا ۳ اضافه شد و در قالب بیمه ایرانیان صورت می‌گیرد.

غلام‌نژاد تاکید کرد: مشمولان دهک ۶ با پرداخت ۲۰ درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ  ۲۸۶۸۴۰۰ ریال، دهک ۷ با پرداخت ۳۰ درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ ۴۳۵۹۶۰۰ ریال، دهک ۸ با پرداخت ۴۰ درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ ۵۷۴۰۸۰۰ ریال، دهک ۹ با پرداخت ۵۰ درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ ۷۲۶۶۰۰۰ ریال و دهک ۱۰ با پرداخت صد درصد از حق بیمه مصوب به مبلغ ۱۴۳۵۲۰۰۰ ریال در صندوق بیمه ایرانیان، تحت پوشش قرار می‌گیرند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران، ادامه داد: شهروندانی که فاقد بیمه پایه هستند می‌توانند به صورت غیرحضوری و با استفاده از سامانه شهروندی به آدرس bimehsalamatiranian.ir یا با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت در سطح استان تهران از مزایای بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، سامانه ۱۶۶۶ به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به هموطنان است.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...