استارلینک با مجوز به ایران می‌آید

استارلینک با مجوز به ایران می‌آید

استارلینک با مجوز به ایران می‌آید؛ شرکت اسپیس ایکس مکلف به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای خود شد .

به گزارش ، در آخرین جلسه هیات مقررات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات یا همان RRB، شرکت اسپیس ایکس مکلف به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای خود شد.

گفته می‌شود در ایران نزدیک به ۱۰۰ استارلینک فعال شده است اما مسئولان تاکید داشتند تنها درصورتی که این فناوری بخواهد به صورت قانونی در کشورفعالیت کند، از آن استقبال می‌کنند.

در نهایت با پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی وزارت ارتباطات اعلام شد که «استارلینک» ملزم به رعایت قوانین سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شده است.

در همین باره در آخرین جلسه «هیات مقررات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات» یا همان RRB، شرکت اسپیس ایکس مکلف به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای خود شد.

در این جلسه که عصر روز جمعه پایان یافت، مدارک و مستندات تکمیلی ایران درباره فعالیت بدون مجوز منظومه ماهواره‌ای استارلینک در ایران مورد بررسی قرار گرفت و جلسه به اتفاق آرا خدمات اینترنت ماهواره‌ای ارائه شده توسط این شرکت را خلاف مقررات بین‌المللی شناخت و از شرکت اسپیس ایکس (مالک اینترنت ماهواره ای استارلینک) و کشورهای مسئول خواست که به قید فوریت اقدامات خود را منطبق بر قواعد سرزمینی ایران کند و برای اخذ مجوز فعالیت خود در ایران از طریق رگولاتوری این کشور اقدام کند.

بنابر اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به این ترتیب گام مهمی برای قانونمند کردن فعالیت استارلینک در کشور برداشته شد تا امکان بهره‌برداری قانونی هموطنان از این سرویس فراهم شود.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...