رونمایی از استراتژی صنعتی‌زدایی آلمان

رونمایی از استراتژی صنعتی‌زدایی آلمان

رونمایی از استراتژی صنعتی‌زدایی آلمان؛ وزیر اقتصاد و امور اقلیمی آلمان با انتقاد از به‌کارگیری عبارت «آلمان مرد بیمار اروپا»، از استراتژی جدید صنعتی این کشور برای مقابله با «صنعتی‌زدایی» آلمان رونمایی کرد.

به گزارش ، دولت آلمان در قالب استراتژی این کشور برای مقابله با «صنعتی‌زدایی»، در حال برنامه‌ریزی برای اعمال برخی سیاست‌های جدید ازجمله اعمال معافیت‌های مالیاتی ۵۰ میلیارد یورویی درباره صنایع و کسب‌وکارهای این کشور است.

رابرت هابک، وزیر اقتصاد و امور اقلیمی آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی و درراستای برنامه جدید صنعتی دولت این کشور، با انتقاد از به‌کارگیری عبارت «آلمان مرد بیمار اروپا»، از استراتژی جدید صنعتی این کشور برای مقابله با «صنعتی‌زدایی» آلمان رونمایی کرد.

رابرت هابک در این‌باره گفت: آلمان به‌عنوان یک کشور صنعتی قوی دارای پیشینه طولانی است و ما می‌خواهیم این کشور مسیر فعلی خود را ادامه دهد.

براساس استراتژی صنعتی جدید دولت آلمان، این کشور در حال برنامه‌ریزی برای اعمال معافیت‌های مالیاتی به ارزش ۵۰ میلیارد یورو در چهار سال آینده است تا به صنایع و کسب‌وکارهای این کشور در مقابله با افزایش قیمت‌های انرژی کمک کند.

در این استراتژی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط مورد توجه ویژه قرار گرفته‌اند. دولت آلمان مبالغ بسیاری را برای حمایت از این کسب‌وکارها و دیگر صنایع سنگین تزریق خواهد کرد تا آنها بتوانند به حیات اقتصادی خود ادامه دهند.

همچنین قرار است در قالب این استراتژی، قوانین مالی و پولی فعلی آلمان که به مثابه عامل افزایش‌دهنده بدهی در صنایع آلمان عمل می‌کنند، بازنگری شوند.

وزیر اقتصاد آلمان در این‌باره از رایزنی با وزارت دارایی این کشور خبر داده و گفته است که هزینه اضافی تحمیلی بر صنعت آلمان باز تنظیم خواهد شد.

رابرت هابک همچنین خواستار توافق درباره قیمت‌های برق و تخفیف برای برخی از بخش‌های صنعت از طریق یارانه‌های دولتی شده است.

به‌گفته وزیر اقتصاد آلمان، اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۳ کوچک ‌شده و تعداد ورشکستگی‌ها نیز در حال افزایش بوده و امواج ورشکستگی‌ها صنایع را تهدید می‌کند و از سوی دیگر روابط تجاری آلمان و چین نیز از مدت‌ها پیش باعث وابستگی آلمان شده است.

برای غلبه بر این چالش‌ها علاوه‌بر معافیت مالیاتی ۵۰ میلیارد یورویی برای صنعت آلمان در چهار سال آینده قرار است، تسریع در گسترش شبکه‌های برق و زیرساخت‌های هیدروژنی، مدرن سازی خطوط ریلی پل‌ها و جاده‌ها، کاهش بوروکراسی تسریع در برنامه‌ریزی و مراحل تصویب، ذخیره‌سازی سوخت در مخازن زیرزمینی، عقد قراردادهای تجاری جدید، کمک به صنایع انرژی بر در آلمان با کاهش قیمت صنعتی برق، ایجاد انگیزه‌های مالی برای افراد جهت تداوم کار و تولید، ارائه تسهیلات به کارگران مهاجر به آلمان و نظارت متوازن و برابر بر شرکت‌های بزرگ و متوسط در دستور کار دولت این کشور قرار بگیرد.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...