رشد 280 درصدی سرمایه‌گذاری در طرح‌های چادرملو

رشد 280 درصدی سرمایه‌گذاری در طرح‌های چادرملو

رشد 280 درصدی سرمایه‌گذاری در طرح‌های چادرملو؛ شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در 6 ماهه نخست امسال بالغ‌بر 280 درصد بیشتر نسبت به مدت مشابه پارسال در طرح‌های خود، سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش ، صبح امروز چهارشنبه 24 آبان 1402، گردهمایی مدیران شرکت‌های وابسته به ایمیدرو با حضور مدیرعامل چادرملو، رئیس هیات عامل ایمیدرو، معاونان ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های صنعتی و معدنی کشور به‌منظور بررسی برنامه هفتم توسعه و راهبردهای مختلف آن در محل ایمیدرو برگزار شد.

مدیرعامل چادرملو در این گردهمایی با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درراستای توسعه زنجیره فولاد به ویژه در صنایع پایین‌دستی گفت: در سال گذشته با وجود کاهش قیمت‌ها در بازار جهانی، محدودیت‌های انرژی و رشد شدید هزینه‌های تولید، این شرکت توان خود را بر ارتقای بهره‌وری و افزایش تولید متمرکز کرد که این روند در سال جاری نیز تداوم داشت و در نیمه اول امسال عملکرد قابل قبولی از خود بجا گذاشت.

امیرعلی طاهرزاده با اشاره به درآمد 270 هزار و 706 میلیارد ریالی چادرملو در 6 ماهه نخست 1402 افزود: این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال 1401 که 206 هزار و 705 میلیارد ریال بوده، بیانگر رشد 31 درصدی درآمد این شرکت خوشنام در بازار سرمایه است و عملکرد این شرکت در بخش‌های مختلف تولید کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد فراتر از برنامه تدوین شده، بوده است.

طاهرزاده با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در توسعه متوازن حلقه‌های زنجیره، موجب شده تا این شرکت با کمترین دغدغه و چالش، سیر تولید فولاد را دنبال کند و در زمره سودآورترین شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور قرار گیرد، تصریح کرد: عزم چادرملو در حفظ و یا رشد تولید در بخش‌های مختلف زنجیره و توسعه هدفمند در صنایع پایین دستی فولاد درجهت ایجاد ارزش افزوده بیشتر است.

مدیرعامل چادرملو خاطرنشان کرد که این شرکت در 6 ماهه نخست سال جاری با حدود 6 هزار و 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح‌های خود، بالغ‌بر 280 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال، بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است.

به گفته وی، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با در اختیار داشتن زنجیره تولید فولاد، همواره در زمره سودآورترین فعالان صنعت فولاد و بازار سرمایه کشور قرار داشته است.

طاهرزاده یادآور شد: استراتژی توسعه چادرملو بر پایه هوشمندسازی، انتقال تکنولوژی، بومی‌سازی و توسعه زیست‌بوم فناورانه استوار است.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...