اعطای نشان علم‌وصنعت به همراه اول

اعطای نشان علم‌وصنعت به همراه اول

اعطای نشان علم‌وصنعت به همراه اول؛ همراه اول به واسطه «اطمینان به کوشش‌های مجدانه دانشگاه در پاسخگویی به مسائل و بومی‌سازی فناوری‌های موردنیاز صنعت تلکام»، نشان علم‌وصنعت را دریافت کرد.

به گزارش ، آیین تجلیل از نام‌آوران، پژوهشگران و فناوران نمونه دانشگاهی در قالب جشنواره پژوهش و فناوری عصر امروز دوشنبه 20 آذر 1402 در سالن همایش‌های بین‌المللی امام رضا (ع) دانشگاه علم و صنعت ایران با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت و همچنین رییس سازمان صداوسیما برگزار شد.

در جریان برگزاری این رویداد از همراه اول به‌عنوان «برگزیده شایسته حوزه تعاملات صنعتی» تقدیر شد. به همین مناسبت لوح و «نشان علم و صنعت» به مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران داده شد.

محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این رویداد اظهار داشت: برای جهش علمی در کشور سعی کردیم از ظرفیت برنامه توسعه هفتم استفاده کنیم و احکامی را در این برنامه پیشنهاد دادیم و مجلس شورای اسلامی تصویب کرده است که عملیاتی و اجرایی شدن آنها کمک می‌کند تا دست پژوهشگران برای فعالیت‌های پژوهشی بازتر باشد.

محمد انبیا، رییس دانشگاه علم و صنعت نیز در این رویداد گفت: توسعه تعاملات صنعتی در دانشگاه نسبت به سال قبل بالغ‌بر صد درصد رشد داشته و مبلغ قراردادی که تا به این لحظه امضا شده بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان است که یک رکورد قابل توجه نسبت به سال‌های گذشته به حساب می‌آید.

انتخاب همراه اول به‌زعم هیات انتخاب، به واسطه «اطمینان به کوشش‌های مجدانه دانشگاه در پاسخگویی به مسائل و بومی‌سازی فناوری‌های موردنیاز صنعت تلکام» بوده است.

بنابر اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سرمایه‌گذاری‌های همراه اول در حوزه پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی به‌ویژه با تمرکز بر حوزه فناوری‌های نوین، این پیام را برای جامعه علمی داشته که «پژوهش» در کشور خریدار دارد و این رویکرد را می‌توان در اعطای حمایت‌های پژوهشی (گرنت) به پایان‌نامه‌های مرتبط با حوزه‌های مرکز تحقیق و توسعه همراه اول که پیش از این برای تشویق دانشجویان و بهره‌مندی از توانمندی اساتید صورت گرفت، شاهد بود.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...