تجلیل از خانواده‌های جوان دارای فرزند چهارم

تجلیل از خانواده‌های جوان دارای فرزند چهارم

تجلیل از خانواده‌های جوان دارای فرزند چهارم؛ مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد از اجرای فراگیر طرح ملی شکوه مادری و تجلیل از خانواده‌های جوان دارای فرزند چهارم و بیشتر در محلات کم‌برخوردار کشور خبر داد.

به گزارش ، حمیدرضا علیان‌زادگان با بیان این مطلب افزود: از خانواده‌های جوان دارای فرزند چهارم و بیشتر در قالب طرح ملی شکوه مادری تجلیل می‌شود.

علیان‌زادگان اضافه کرد: طرح ملی شکوه مادری به شکل سراسری و مویرگی در تمامی محلات کشور که ثبت‌نام کننده برای شرکت در این طرح داشته است، برگزار می‌شود و خانواده‌های جوان دارای فرزند چهارم و بیشتر شناسایی و مورد تجلیل و تقدیر قرار می‌گیرند.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد: مادرانی که دارای فرزند چهارم و بیشتر هستند و در این طرح انتخاب می‌شوند، می‌توانند پس از آموزش‌های لازم، به‌عنوان مربیان و کنشگران حوزه جمعیت و خانواده در سطح محلات فعالیت کنند.

وی در تشریح محورها و جزئیات طرح ملی شکوه مادری گفت: در این طرح که با همکاری ستاد تحول و توانمندسازی ۲۰۲۰ محله کشور، مجمع ملی جمعیت  و حمایت ویژه بنیاد ۱۵ خرداد برگزار می‌شود، حلقه‌های میانی و کنشگران حوزه‌های فرزندآوری و حمایت از خانواده فعال شده و اقدام به شناسایی خانواده‌های جوان دارای فرزند چهارم و بیشتر که دارای شرایط پایه حضور در این پویش را دارند در سطح محلات کشور می‌کنند.

علیان‌زادگان با تاکید بر تعامل و هم‌افزایی در حوزه جوانی جمعیت اظهار کرد: بنیاد ۱۵ خرداد در همین راستا ارتباط با گروه‌های فعال اجتماعی و تعریف و تشکیل کارگروه‌های مختلف جمعیتی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته وی، این بنیاد با پرهیز از هرگونه نگاه تصدی‌گرایانه و به عنوان یک تسهیلگر در فعالیت‌های مربوط به جوانی جمعیت و خانواده حضور دارد.

علیان‌زادگان هدف از برگزاری طرح ملی شکوه مادری را حمایت از نهاد خانواده برشمرد و اضافه کرد: این طرح امسال و با حمايت بنیاد ۱۵ خرداد با دامنه پوشش گسترده‌تری در سطح ملی برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: طرح ملی شکوه مادری باتوجه به تاکیدات و منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از جوانی جمعیت، در ۲ هزار و ۲۰ محله کم‌برخوردار تحت پوشش ستاد تحول و توانمندسازی محلات کشور به شکل ویژه‌تر و متمرکزتری برگزار می‌شود

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد یادآور شد: بنیاد در دور جدید فعالیت‌هایش با هدف تشویق به فرزندآوری و رفع گره‌های ذهنی در این موضوع، کارویژه‌هایی را زیرشاخه‌های زیرساختی جمعیت، اقتصادی جمعیت، عمران جمعیت، فرهنگی جمعیت و سلامت جمعیت تعریف و عملیاتی کرده است.

گفتنی است، در مراسم رونمایی از تندیس طرح ملی شکوه مادری، علاوه‌بر مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، رسول ساکی دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت، یاسر اشراقی معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد، محسن مهدی‌زاده مسئول رویداد ملی شکوه مادری و دبیر قرارگاه جمعیت بنیاد ۱۵ خرداد حضور داشتند و به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

همچنین در حاشیه این مراسم، از خانواده‌های زهرا لک، دانشجوی دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی و خانم کامران‌پور، کارشناس ارشد فقه و اصول حوزه علمیه که هر کدام چهار فرزند دارند قدردانی به‌ عمل آمد و تندیس طرح ملی شکوه مادری به آنها اهدا شد.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...