نخستین هکاتون 5G اول پایان شد

نخستین هکاتون 5G اول پایان شد

نخستین هکاتون 5G اول پایان شد؛ اختتامیه نخستین هکاتون 5G همراه اول با موضوع چالش پیاده‌سازی ماژول NEF توسط مرکز تحقیق‌وتوسعه اپراتور اول تلفن همراه کشور برگزار شد.

به گزارش ، اختتامیه نخستین هکاتون 5G همراه اول عصر امروز دوشنبه 2 بهمن1402 در ساختمان مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برگزار شد.

این هکاتون از 10 تا 13 دی‌ماه امسال توسط مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان و آکادمی همراه اول برگزار شد و در جریان آن، شرکت‌کنندگان به حل چالش پرداختند.

در این رویداد وحید شاه‌منصوری، رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول از خروجی‌ هکاتون ابزار خرسندی کرد و گفت: باتوجه به سطح فنی مسأله، انتظار حل چالش توسط شرکت‌کنندگان هکاتون را نداشتیم اما این مهم در این رویداد انجام شد.

وی ابزار امیدواری کرد که در هکاتون‌های بعدی و با تخصصی‌تر شدن چالش‌ها و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان زیست‌بوم ICT کشور، سطح کیفی و کمی رویداد ارتقاء یابد.

هدف از هکاتون اول که تشکیل اجتماعی نخبگانی با محوریت حل یک چالش فنی بود، محقق شد و در حال حاضر، شرکت‌کنندگان این هکاتون امکان حضور و همکاری در آزمایشگاه باز 5G همراه اول را دارند.

گفتنی است هدف همراه اول از راه‌اندازی آزمایشگاه باز 5G و IoT، ایجاد بستری برای جذب نخبگان و توسعه زیست‌بوم تخصصی 5G و IoT در کشور است که با رویدادهای نوآورانه و هکاتون‌ها گام‌به‌گام به تحقق آن نزدیکتر می‌شویم.

مدیر آزمایشگاه 5G همراه اول نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور نخبگان متخصص در این رویداد، به بیان کلی ابعاد فنی مسأله پرداخت و اذعان کرد: خروجی این هکاتون ورای تصور همراه اول بود.

آزاد روانشید گفت: با ادامه روند این هکاتون‌ها، آزمایشگاه یادشده تبدیل به یکی از قطب‌های اصلی توسعه تکنولوژی 5G تبدیل خواهد شد.

بنابر اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در اختتامیه امروز که با هدف تقدیر و تجلیل از دو تیم حائز رتبه برتر با اهدای «مبلغ یکصد میلیون تومان» برگزار شد، آرش امینی، نماینده بنیاد ملی نخبگان نیز ضمن تشکر از مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برای برگزاری رویدادهایی به این شکل، عنوان کرد که تاکید بنیاد ملی نخبگان بر جذب حداکثری دانشجویان و افراد توانمند است و مجموعه‌های توانمندی چون همراه اول باید بر حفظ و جذب نخبگان ممارست ورزند.

لازم به بیان است، هکاتون دوم با موضوع «پیاده‌سازی پلتفرم شارژ همگرا در شبکه ‏‎5G‎» برگزار خواهد شد و ثبت‌نام در آن تا تاریخ 30 بهمن 1402 از طریق نشانی rd.mci.ir فراهم است.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...