نظارت اتحادیه‌ها بر تایرهای سواری وارداتی

نظارت اتحادیه‌ها بر تایرهای سواری وارداتی

نظارت اتحادیه‌ها بر تایرهای سواری وارداتی؛ نظارت بر بررسی عملکرد فعالان عمده‌فروش تایرهای وارداتی از طریق اتحادیه‌های صنفی ذیربط و واحدهای بازرسی و نظارت در دستور کار اتاق اصناف قرار گرفت.

به گزارش، رئیس اتاق اصناف ایران جزئیات نظارت بر عاملان توزیع لاستیک سواری وارداتی را به اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها، ابلاغ کرد.

مجتبی صفایی در نامه‌ای به رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها، با اشاره به نامه دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صنعت، معدن و تجارت، جزئیات نظارت بر عاملان توزیع لاستیک سواری وارداتی را اعلام کرد.

براساس این نامه باتوجه به تأکید مشاور عالی وزارت صمت مبنی بر اطمینان از توزیع مکفی با قیمت مطابق با ضوابط نرخ‌گذاری تایرهای وارداتی مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها، ضروری است نظارت بر بررسی عملکرد فعالان عمده فروش تایرهای وارداتی مندرج در فایل پیوست از طریق اتحادیه‌های صنفی ذیربط و واحدهای بازرسی و نظارت در دستور کار اتاق اصناف قرار گرفته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قاطع و بازدارنده انجام و نتیجه به این مرجع اعلام شود.

گفتنی است پیش از این اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه‌ای به فعالان صنف عمده و خرده‌فروش لاستیک اعلام کرده بود که در زمان فروش تایر سواری به مصرف‌کننده نیاز است پنج رقم آخر شماره شاسی و شماره موتور خودرو از خریدار دریافت و در سند خرده‌فروشی ثبت شود.

همچنین تحویل لاستیک به شبکه توزیع توسط تولیدکنندگان منوط به داشتن کدنقش و پروانه کسب در رسته مربوطه بود.

در ماه‌های اخیر بازار لاستیک با مشکلات متعددی روبه‌رو بوده و گزارش‌ها از بازار نیز حاکی از کمبود لاستیک با قیمت مصوب دولتی در بازار است. گفته می‌شود بخشی از این مشکلات به تاخیر در تخصیص ارز برمی‌گردد و بخشی هم به خاطر دپوی کالا در خلاء نظارت بر بازار است.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...