افتتاح برج نوآوری دانشگاه شهید بهشتی

افتتاح برج نوآوری دانشگاه شهید بهشتی

افتتاح برج نوآوری دانشگاه شهید بهشتی؛ برج نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با حمایت همراه اول و اشتغالزایی بالغ‌بر 200 نفر افتتاح شد.

به گزارش ، آیین افتتاح «برج نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی» عصر روز دوشنبه 9 بهمن 1402 با حضور سید محمودرضا آقامیری رییس دانشگاه شهید بهشتی، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، محمدصادق خیاطیان رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، فریبرز مسعودی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و برخی اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه در تالار مولوی این دانشگاه برگزار شد.

مدیرعامل همراه اول در این مراسم که به‌عنوان یکی از سخنرانان کلیدی بود با بیان اینکه پروژه یادشده می‌تواند بخشی از خلأ نیروی انسانی متخصص در صنایع را پر کند، گفت: شاید پارک‌های علم و فناوری برای پاسخ به این چالش ایجاد شدند.

مهدی اخوان بهابادی ادامه داد: در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورهای ارتباطی کشور سالانه چند صد میلیون دلار برای خرید نرم‌افزار و سخت‌افزار از خارج کشور پرداخت می‌کنند؛ سخت‌افزار قابل درک است اما نرم‌افزار واقعا منطقی نیست و فقط نیازمند نیروی انسانی نخبه هستیم.

مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه دانشگاه‌ها مملو از نیروهای انسانی نخبه و خوش‌فکر هستند، اضافه کرد: راهی وجود ندارد جز اینکه صنعت تلکام و دانشگاه به یکدیگر نزدیک شوند و فقط هم بحث انعقاد قرارداد پژوهشی نیست. زمانیکه به صورت فیزیکی دو مجموعه کنار یکدیگر قرار می‌گیرند برکاتی دارد.

اخوان بهابادی همچنین از تصمیم عملیاتی اپراتور اول ارتباطی برای تحقق این مهم خبر داد و اذعان کرد: قسمت عمده فعالیت‌های هوش مصنوعی همراه اول به برج نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه بهشتی انتقال می‌یابد.

رییس دانشگاه شهید بهشتی هم با بیان اینکه امروز بابی باز شد تا صنعت در کنار دانشگاه ما قرار گیرد، اظهار داشت: امروز نیازمند حرف جدیدی هستیم و در سند تحول دانشگاه ما نیز بر حرکت پیش‌دستانه با صنعت تأکید شده است.

سید محمودرضا آقامیری همراه اول را نماد یک فناوری و حرفی جدید دانست و گفت: دانشگاه می‌تواند به تربیت نیروی انسانی متخصص برای این شرکت و صنعت تلکام کمک کند.

به گفته آقامیری در حال حاضر حدود 200 نفر مشغول فعالیت در این مرکز نوآوری که به لطف کمک‌های همراه اول راه‌اندازی شده، هستند و این تازه آغاز مسیر همکاری با اپراتور اول تلفن همراه کشور است.

محمدصادق خیاطیان، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این مراسم با بیان اینکه ممکن است گاهی فرهنگ دانشگاه همراه با موضوعات فناورانه نباشد، گفت: از دانشگاه شهید بهشتی درخواست ادامه این مسیری که شروع کرده‌اند را داریم و از همراه اول نیز که شرکتی فناور و مدرن است، خواهش می‌کنیم این فرهنگ همکاری با دانشگاه را ادامه دهند تا این جریان در سطح ملی شکل گیرد و برکات آن به تمامی اجزای این مملکت بازگردد.

فریبرز مسعودی، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی هم با بیان اینکه به دنبال ارتقا ارتباط صنعت و دانشگاه هستیم، یادآور شد: پارک‌های علم و فناوری، بخش‌هایی هستند که می‌توانند محیط‌های صنعت، دولت، دانشگاه و محیط را پیوند دهند. برج نوآوری که امروز افتتاح شد گامی درراستای سند تحول دانشگاه شهید بهشتی است.

بنابر اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، طرح مراکز نوآوری در دنیا با هدف ایجاد محلی امن برای تعامل و همکاری تیم‌ها و افراد خلاق و صاحب ایده مطرح شد و رسالت اصلی آنها در اختیار قرار دادن منابع و پشتیبانی‌های فنی به کارآفرینان، استارت‌اپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک است.

این مراکز از اصل در نزدیکی مراکز دانشگاهی، موسسات تحقیقاتی و صنعتی جانمایی می‌شوند و استقرار می‌یابند تا بتوانند واسط و شکل‌دهنده زیست‌بوم همکاری، کارآفرینی و تجاری‌سازی ایده‌ها باشند.

همچنین گفتنی است این افتتاحیه مربوط به فاز نخست پروژه علمی، آموزشی پژوهشی و فناوری برج نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به وسعت 7200 مترمربع بود که در قالب چهار طبقه افتتاح شد.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...