سود بالا و ریسک کم در صندوق ایران زمین

سود بالا و ریسک کم در صندوق ایران زمین

سود بالا و ریسک کم در صندوق ایران زمین؛ کسانی که تحمل ریسک کمی دارند و می‌خواهند با کمترین ریسک بازدهی بالاتری نسبت به بانک به‌دست بیاورند، صندوق درآمد ثابت بانک ایران زمین بهترین گزینه است.

به گزارش ، صندوق درآمد ثابت بانک ایران زمین از بهمن‌ماه 1390 با مدیریت حرفه‌ای شرکت مشاور سرمایه‌گذاری هدف حافظ فعالیت خود را آغاز کرد و توانست برای چهارمین سال پیاپی به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری با سود ثابت و بدون ریسک در بازار، پرداخت سود ۲۹.۳ درصد (موثر سالانه) را در یک سال گذشته افزایش دهد.

صندوق سرمایه‌گذاری ایران زمین از نوع صدور و ابطالی بوده و با تقسیم سود ماهانه، مدیریت حرفه‌ای و افزایش مداوم سود، به یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری با سود ثابت و بدون ریسک تبدیل شده و با بیش از یکهزار میلیارد تومان ذخیره ارزش سهام و دارایی‌های بدون ریسک، اطمینان و پایداری سود شما را تضمین می‌کند.

صندوق درآمد ثابت بانک ایران زمین با رشد نسبت به دوره گذشته، توانست ۲۶ درصد سود روزشمار برابر ۲۹.۳ درصد سود موثر سالانه را به حساب سرمایه‌گذاران خود واریز کند؛ این نرخ بازدهی در بین صندوق‌های درآمد ثابت بازار بالاترین بازدهی به حساب می‌آید.

دارایی تحت مدیریت این صندوق بیش از ۸۸ هزار میلیارد ریال است؛ حداقل ۸۵ درصد این مبلغ در دارایی‌های بدون ریسک مانند اوراق مشارکت و سپرده‌های بانکی و حداکثر ۱۰ درصد آن صرف سرمایه‌گذاری در سهام می‌شود. به‌طور کلی پرتفوی صندوق به‌صورتی چیده‌ شده که قیمت واحدهای آن نوسانات زیادی نداشته باشد و همواره در حال حرکت در جهت مثبت و افزایشی باشد.

صندوق سرمایه‌گذاری ایران زمین با مدیریت حرفه‌ای دارایی و عملکرد قابل قبولی که طی ۱۲ سال فعالیت خود در بازار داشته، به یکی از محبوب‌ترین صندوق‌ها بین سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. براساس ترکیب دارایی صندوق، مدیر صندوق می‌تواند با چینش بهینه سبد دارایی، احتمال ضرر را به صفر نزدیک و سود بیشتری را نسبت به سپرده بانکی برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کند.

سرمایه‌گذارانی که قصد دارند بخشی از منابع مالی خود را در دارایی‌هایی مانند سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی سرمایه‌گذاری کنند باید با تخصیص بخشی از منابع مالی خود به دارایی‌های بدون ریسک مانند صندوق‌های درآمد ثابت، تنوع دارایی خود را حفظ کنند.

محاسبه سود در صندوق درآمد ثابت به‌صورت روزشمار انجام می‌شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند تنها با سرمایه‌گذاری ۱۰ روز یا کمتر نیز سود خود را بدون جریمه و نرخ شکست دریافت کنند اما سود سپرده‌گذاران بانک به‌صورت ماه‌شمار محاسبه و پرداخت سود براساس کمترین مانده‌حساب در ماه انجام می‌شود.

ذخیره ارزش سهام این صندوق برابر با ۱۵ درصد دارایی تحت مدیریت (AUM) است که باعث افزایش ثبات و پایداری سود پرداختی می‌شود و به سرمایه‌گذاران این اطمینان می‌دهد که صندوق در هر شرایطی می‌تواند از محل ذخیره ارزش سهام، تعهدات خود به دارندگان واحدهای عادی را پرداخت کند.

سرمایه‌گذاران صندوق ایران زمین می‌توانند به‌صورت ماهانه سود خود را دریافت کنند اما با فعال کردن گزینه «مجوز صدور از محل تقسیم سود» به‌ازای سود ایجاد شده دوباره برای سرمایه‌گذار واحد صادر و سود با نرخ 29.3 درصد موثر سالانه محاسبه می‌شود؛ در سود مرکب یا سود موثر، سودها جمع و در سنوات بعدی علاوه‌بر اصل سرمایه به سودها نیز دوباره سود تعلق می‌گیرد اما در صورتی که سرمایه‌گذار تمایل به دریافت سود خود به‌صورت ماهانه داشته باشد، سود آنها به‌صورت روزشمار یعنی 26 درصد محاسبه خواهد شد.

حداقل مبلغ خرید به اندازه ارزش یک واحد این صندوق است یعنی اگر قیمت خرید یک واحد از این صندوق ۱۰۳ هزار تومان است، حداقل سرمایه مورد نیاز برای شروع سرمایه‌گذاری ۱۰۳ هزار تومان خواهد بود. سود معاف از مالیات، نقدشوندگی بالا، امکان وثیقه کردن واحدهای سرمایه‌گذاری و فعالیت صندوق در روزهای پنجشنبه از دیگر مزایای صندوق درآمد ثابت بانک ایران زمین هستند.

از آنجایی‌که سرمایه‌گذاری در این صندوق بدون ریسک بوده و سود بالاتر نسبت به سپرده بانکی ایجاد می‌کند، بهترین گزینه سرمایه‌گذاری برای افراد ریسک‌گریز خواهد بود؛ کسانی که تحمل ریسک کمی دارند و می‌خواهند با کمترین ریسک بازدهی بالاتری نسبت به بانک به‌دست بیاورند.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...