توانمندسازی نیروهای چادرملو از آموزش تا بهره‌وری

توانمندسازی نیروهای چادرملو از آموزش تا بهره‌وری

توانمندسازی نیروهای چادرملو از آموزش تا بهره‌وری؛ چادرملو نیازمندی‌های آموزشی را از شناسنامه شغل احصاء و پس از بررسی و برنامه‌ریزی، به‌طور نظام‌مند به اجرا در آورده و در پایان اثربخشی آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

به گزارش ، معاون مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان این مطلب در گفت‌وگویی اظهار داشت: از عوامل موثر در تحقق اهداف و برنامه‌های هر سازمان، سرمایه انسانی توسعه‌یافته و توانمند است. باتوجه به اینکه ماموریت اصلی بخش‌های معدن و صنایع معدنی در کشور تولید و سودآوری است بنابراین درراستای رسیدن به این هدف مهم، توجه ویژه به افزایش بهره‌وری شغلی بسیار حائز اهمیت است. یکی از موارد بسیار مهم در این مورد وجود نیروی انسانی توانمند و متخصص است که بخش قابل توجه‌ آن از طریق مدیریت آموزش و نگاه ریشه‌ای به بحث آموزش تحقق می‌یابد.

اسماعیل خرم با رقابتی توصیف کردن محیط‌های کسب‌وکار در جهان اضافه کرد: برنامه‌ها و رویکردهای نوین آموزشی و اجرای مدیریت دانش ازجمله ابزارهای مهم در ایجاد تحول، ارتقای بهره‌وری و رقابت‌پذیری بنگاه‌های اقتصادی است که متاسفانه در بسیاری از موارد عدم تناسب بین تخصص افراد و مهارت‌های مورد نیاز، ساختار فنی و عدم تحول جدی، به‌روز نبودن آموزش‌ها، پایین بودن کیفیت و نبود روش‌های اثربخش ضمن خدمت و عدم تناسب بین آنها مشاهده می‌شود و از چالش‌های جدی در این حوزه است که موضوع عملکرد و بهره‌وری را تحت شعاع قرار داده و بازنگری در این سیاست‌ها از موضوعات مهم در حوزه آموزش بخش معادن و صنایع معدنی است.

خرم در ادامه افزود: بهبود کار و روش‌ها از آموزش شروع می‌شود و به بهره‌وری ختم می‌شود. بنابراین آموزش باید از مرحله نیازسنجی که شامل بررسی و تعیین نیازهای آموزشی است شروع و پس از برنامه‌ریزی و اجرا، نتایج آموزشی و اثربخشی آن روی کارکنان مورد ارزیابی قرار گیرد.

او توضیح داد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز با این استراتژی نیازمندی‌های آموزشی را از شناسنامه شغل احصاء و پس از بررسی و برنامه‌ریزی، به‌طور نظام‌مند به اجرا در آورده و در پایان اثربخشی آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

به گفته خرم، در اجرای این فرآیند از نرم‌افزار ایده که یک نرم‌افزار تخصصی در حوزه آموزش و دارای قابلیت‌های بسیار خوب و مناسب درجهت اجرای فرآیند آموزش است، بهره می‌برد. همچنین در محل سایت صنعتی نیز از قابلیت‌های شرکت مدیریت بهین آفرین رهیار که یک شرکت تخصصی در زمینه آموزش است استفاده و فرآیند آموزش را از طریق این شرکت اجرا می‌کند.

معاون مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با تصریح این نکته که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و بیرونی سعی دارد از سرمایه‌های انسانی خبره و آموزش‌دیده بهره ببرد، تصریح کرد: در بحث داخل با اصلاح فرآیندهای آموزشی و توجه جدی به امر آموزش و همچنین استفاده از پتانسیل نیروهای خبره پیمانکاران و از طرفی با بهره‌مندی از کانون ارزیابی و شناسایی سرمایه‌های انسانی توانمند سعی در بهره‌گیری از سرمایه‌های انسانی خبره دارد.

به اذعان خرم، این شرکت همچنین با تاسیس مرکز نوآوری چادرملو (نوچاد)، از طریق این مرکز با زیست‌بوم نوآوری و مراکز دانشگاهی ارتباط و از این طریق ضمن توانمندسازی سرمایه انسانی چادرملو و علاقمندان به معدن و صنایع معدنی در حوزه نوآوری، درراستای پیشبرد اهداف خود در زمینه تحقیق و توسعه، نیروهای نخبه شناسایی و متناسب با اهداف شرکت جذب می‌کند.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...