تقدیر از منتخبان ایران جوان فیلم فجر

تقدیر از منتخبان ایران جوان فیلم فجر

تقدیر از منتخبان ایران جوان فیلم فجر؛ بنیاد ۱۵ خرداد از 2 فیلم برگزیده بخش «ایران جوان» چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تقدیر کرد.

به گزارش ، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به تقدیر از این 2 فیلم برگزیده، گفت: فیلم «دو روز دیرتر» به کارگردانی اصغر نعیمی به‌عنوان بهترین اثر با موضوع جمعیت، لوح تقدیر، تندیس ایران جوان و جایزه نقدی دریافت کرد.

حمیدرضا علیان‌زادگان افزود: همچنین به فیلم «آغوش باز» بهروز شعیبی به‌عنوان بهترین اثر شایسته تقدیر در موضوع جمعیت، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا شد.

وی با اشاره به ثبت بخش «ایران جوان» در جشنواره فیلم فجر گفت: بنیاد ۱۵ خرداد باتوجه به توصیه‌های موکد و مکرر رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت جایگاه مباحث فرهنگی و رفع گره‌های ذهنی در موضوع برون‌رفت از معضلات تحدید نسلی و تشویق جامعه به فرزندآوری و فرزندپروری و درراستای اقدامات متعدد خود در حوزه‌های جوانی جمعیت و خانواده، اقدام به ثبت و راه‌اندازی جایزه ملی «ایران جوان» در بخش تجلی ایران چهل و دومین جشنواره فیلم فجر کرده است و از برترین فیلم‌های حوزه جمعیت و خانواده حمایت مالی می‌کند.

علیان‌زادگان یادآور شد: بخش و جایزه «ایران جوان» قبل از جشنواره فیلم فجر در رویدادهای فرهنگی دیگر ازجمله جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، جشنواره فیلم‌های مردمی عمار و جشنواره سینماحقیقت نیز ثبت و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد: اهداف اصلی از اضافه شدن بخش ویژه «ایران جوان» به رویدادهای فرهنگی کشور، ارتقای کمی و کیفیت محصولات فرهنگی در حوزه جمعیت و خانواده و توجه بیشتر به موضوع فرزندآوری به‌عنوان یکی از دغدغه‌های کلان کشور است.


 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...