آمادگی همراه اول برای اپراتوری داده‌های حوزه سلامت

آمادگی همراه اول برای اپراتوری داده‌های حوزه سلامت

آمادگی همراه اول برای اپراتوری داده‌های حوزه سلامت؛ بهترین گزینه‌ها برای ارائه خدمات اپراتوری، اپراتورهای تلفن همراه هستند که بیشترین میزان اطلاعات با بالاترین میزان امنیت را از مشترکان در اختیار دارند.

به گزارش ، نخستین همایش بین‌المللی پوشش همگانی سلامت با برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع عصر روز چهارشنبه 16 اسفند 1402 پس از دو روز فعالیت در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به کار خود پایان داد.

همزمان با روز پایانی این رویداد، پنل تخصصی «برنامه سلامت خانواده و نظام سلامت الکترونیک» با حضور مسوولان اجرایی وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی، اساتید دانشگاه های علوم پزشکی و فعالان نظام سلامت با مدیریت حمیدرضا جمشیدی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و حمید بهروزی، قائم‌مقام همراه اول نیز طی ارائه‌ای تخصصی درباره ظرفیت‌های هوش مصنوعی در نظام سلامت و اقدامات همراه اول به‌عنوان نخستین دارنده مجوز «اپراتوری سلامت» سخن گفت.

حمید بهروزی در پنل تخصصی نظام سلامت الکترونیک، ضمن تشریح جایگاه هوش مصنوعی در این نظام، به ارائه ظرفیت‌های توسعه‌یافته توسط همراه اول به عنوان نخستین دارنده مجوز اپراتوری سلامت در کشور پرداخت.

بهروزی درباره «قدرت هوش مصنوعی در نظام سلامت الکترونیک» اظهار داشت: ارزش بازار هوش مصنوعی سلامت بالغ‌بر 11 یلیارد دلار در سال 2023 برآورد شد که پیش‌بینی می‌شود تا 2030 به 190 میلیارد دلار برسد.

قائم‌مقام همراه اول با تأکید بر اینکه انتظار می‌رود نرخ رشد ترکیبی سالانه مهارت‌های هوش مصنوعی در حوزه سلامت به 37.5 درصد برسد، تصریح کرد: همچنین براساس تحلیل‌های دانشگاه هاروارد در حوزه سلامت عمومی، استفاده از هوش مصنوعی در نظام سلامت می‌تواند تا 50 درصد از خطای تشخیص پزشکی بکاهد.

وی درباره بخش‌های کاربردی هوش مصنوعی در حوزه سلامت عنوان کرد: ارتقای دقت در تشخیص‌های پزشکی ازجمله کاربردهای این فناوری است که به عنوان دستیار پزشک عمل می‌کند و با جمع‌آوری داده‌های بیماران، قابلیت تشخیص با دقت بالا را فراهم می‌آورد.

بهروزی با تأکید بر اینکه اگر گجت‌های هوشمند به سبک زندگی مردم اضافه شود، می‌تواند بیش از پیش به کاهش ریسک‌های سلامت کمک کند، یادآور شد: علاوه‌بر این باتوجه به اینکه در حوزه هوش مصنوعی با هزینه‌های بسیار بالایی در زمینه جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها روبه‌رو هستیم، بهترین گزینه‌ها برای ارائه خدمات اپراتوری، اپراتورهای تلفن همراه هستند که بیشترین میزان اطلاعات با بالاترین میزان امنیت را از مشترکان در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه در پروژه سلامت الکترونیک به دنبال انطباق با استراتژی و ترندهای جهانی هستیم، خاطرنشان کرد: ما در همراه اول به‌عنوان دارنده نخستین دارنده پروانه اپراتوری سلامت به تأمین زیرساخت مراکز داده، سخت‌افزارهای مورد نیاز، پردازشگرهای هوشمند، ایجاد شبکه امن ارتباطی، توسعه پلتفرم جامع و یکپارچه سلامت، توسعه برنامه‌های کاربردی، ارائه راهکارهای احراز هویت و امنیت در تمامی لایه‌ها، ارائه سرویس‌های نوین حوزه سلامت، سرمایه‌گذاری و حمایت از شرکت های نوپا و استارت‌اپ‌های حوزه سلامت پرداخته‌ایم.

بنابر اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در ادامه نیز حمیدرضا جمشیدی، مدیر این پنل تخصصی، ضمن ابراز خشنودی از همکاری وزارت بهداشت و همراه اول که امید می‌رود در میدان عمل، شاهد گشایش‌های جدی در حوزه نظام سلامت باشیم، ابراز کرد: همراه اول اتوبان بزرگی را در حوزه دیجیتال توسعه داده است که صدها استارت‌آپ می‌توانند بیایند از این ظرفیت برای ارتقای نظام سلامت جامعه بهره‌برداری کنند.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...