توقف اجرای بخشنامه‌های خلق‌الساعه

توقف اجرای بخشنامه‌های خلق‌الساعه

توقف اجرای بخشنامه‌های خلق‌الساعه؛ دستگاه‌های اجرایی مکلفند هرگونه آیین‌نامه، دستورالعمل، بخشنامه یا مقرره خود را بلافاصله در سامانه ملی قوانین و مقررات ثبت کنند و به اطلاع عموم برسانند.

به گزارش ، دبیر هیات مقررات‌زدایی در نامه‌ای به روسای اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و روسای انجمن‌های صنفی کارفرمایی و خانه صمت ایران اعلام کرد: مقررات تنها در صورت ثبت در سامانه ملی قوانین و مقررات نافذ هستند.

در متن این نامه آمده است: «همانطور که مستحضرید براساس ماده (24) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار مصوب 16/11/1390، دولت و دستگاه‌های اجرایی مکلفند به منظور شفاف‌سازی سیاست‌ها و ایجاد ثبات اقتصادی، هرگونه تغییر سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اقتصادی را در زمان مقتضی قبل از اجرا، به اطلاع عموم برسانند.

از سوی دیگر براساس ماده (30) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، دستگاه‌های اجرایی مکلفند هرگونه آیین‌نامه، دستورالعمل، بخشنامه یا مقرره خود را بلافاصله در سامانه ملی قوانین و مقررات ثبت کنند و به اطلاع عموم برسانند و مقررات، تنها در صورت ثبت در این سامانه، نافذ است.

نظر به عزم دولت مبنی بر ایجاد ثبات اقتصادی و پیش‌بینی‌پذیری محیط کسب‌وکار، آیین‌نامه‌های اجرایی مواد (24) و (30) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، به پیوست، تقدیم می‌شود.

به دلیل اهمیت موضوع و ضرورت نظارت مستمر بر اجرای کامل این دو آیین‌نامه، خواهشمند است به اتحادیه‌ها و تشکل‌های اقتصادی ذیل آن مجموعه ابلاغ فرمایید در صورت مشاهده هرگونه بخشنامه یا دستورالعمل مغایر دو آیین‌نامه پیوست، مستندات مربوطه را در پیام‌رسان‌های بله یا ایتا به شماره 09332353195 ارسال و یا با شماره 39904142-021 تماس حاصل کنند».
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...