برپایی نمایشگاه بیست‌وهشتم نفت

برپایی نمایشگاه بیست‌وهشتم نفت

برپایی نمایشگاه بیست‌وهشتم نفت؛ بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست.

به گزارش ، نمایشگاه بیست‌وهشتم نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت 1403 با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، محسن خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمد حامل دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) و دیگر مدیران ارشد صنعت نفت و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران کار خود را آغاز کرد.

در این نمایشگاه، وزارت نفت، شرکت ملی نفت و صنایع بالادستی در سالن ۸ و ۹، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها، پارک‌های فناوری، استارت‌اپ‌ها در سالن  ۱۰ و ۱۱، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و صنایع مرتبط در سالن B ۳۸، شرکت ملی گاز و صنایع مرتبط سالن ۵، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و صنایع مرتبط و اعضای اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی (OPEX) در سالن ۴۱، اعضای انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت (استصنا) در سالن‌های ۳۱ A و B، اعضای انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) در سالن ۶ و انجمن‌های تخصصی نفت و دیگر شرکت‌ها هریک در سالن‌های جداگانه حضور دارند.

نمایشگاه امسال با رونق دوباره صنعت نفت شاهد حضور ۲۵۰ شرکت خارجی از ۱۲ کشور جهان است.

امروز آخرین روز برپایی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است و از ساعت ۹ تا ۱۶ دایر است.

در این نمایشگاه بیش از یکهزار و ۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف ازجمله شرکت‌های بالادست نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارت‌اپ‌ها و دیگر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت حضور دارند.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به‌عنوان اصلی‌ترین و مهمترین رویداد نفتی ایران، با حمایت و سیاست‌گذاری وزارت نفت، از سوی شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود و شرکت‌های اصلی وزارت نفت (شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی)، شرکت‌های زیرمجموعه و تابع آن‌ها و دست‌اندرکاران اصلی صنعت نفت، در آن حضور جدی و فعالی دارند.

این رویداد با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» روزهای ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

وزیر نفت در آیین افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به حضور شرکت‌کنندگان داخلی و بین‌المللی اظهار داشت در این نمایشگاه که یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای نمایشگاهی غرب آسیا است بالغ‌بر ۱۷۰۰ شرکت داخلی و ۲۵۰ شرکت خارجی حضور دارند. مساحت نمایشگاه اختصاص یافته به شرکت‌های بین‌المللی از ۲ هزار مترمربع به ۵ هزار مترمربع رسیده است.

جواد اوجی افزود: اولویت دولت پروژه‌های نیمه‌تمام و پروژه‌هایی بود که ارزش افزوده برای صادرات و تولید داشت. تا پایان سال گذشته، ۷۹ پروژه به ارزش ۱۶.۵ میلیارد دلار را به اتمام رساندیم و برای آینده نیز ۴۷.۵ میلیارد دلار برای ۵۰ پروژه تعریف کرده‌ایم. پروژه‌هایی که به اتمام رساندیم، پروژه‌هایی بود که یک دهه نیمه‌کاره مانده بود.

اوجی اضافه کرد: در دولت سیزدهم توانستیم ۶۰ درصد به تولید نفت، ۵۴ میلیون مترمکعب به تولید گاز، ۵۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت پالایش گاز و ۲۲۰ هزار بشکه نفت به ظرفیت فراورشی و ۱۰ میلیون تن به محصولات پتروشیمی اضافه کنیم.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...