برنامه‌ریزی بهتر برای اقتصاد با تعطیلی شنبه

برنامه‌ریزی بهتر برای اقتصاد با تعطیلی شنبه

برنامه‌ریزی بهتر برای اقتصاد با تعطیلی شنبه؛ تجربه دنیا نشان می‌هد با تعطیل شدن جمعه و شنبه یا شنبه و یکشنبه می‌توان برای کل اقتصاد بهتر برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش ، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان این مطلب در حاشیه دوازدهمین نشست دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران درباره تعطیلی روز شنبه گفت: اتاق بازرگانی براساس مطالعات انجام شده باور دارد تعطیلی روز شنبه می‌تواند بر ارتباط مردم و فعالان اقتصادی با دنیا تاثیرگذار باشد.

صمد حسن‌زاده در جمع خبرنگاران اضافه کرد: اینکه برخی می‌گویند با الکترونیکی شدن فرآیندها فرقی ندارد کدام روز تعطیل باشد، درست نیست! چراکه با این استدلال می‌توانیم بگوییم حالا همه فرآیندها الکترونیکی شده و می‌توانیم با وجود اینترنت کل هفته را تعطیل کنیم. اما تجربه دنیا نشان می‌هد با تعطیل شدن جمعه و شنبه یا شنبه و یکشنبه می‌تواند برای کل اقتصاد بهتر برنامه‌ریزی کرد. همچنین این موضوع کمک می‌کند ارتباط بیشتری با دنیا داشته باشیم. بنابراین این پیشنهاد از سوی اتاق ارائه شده و امیدواریم مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

حسن‌زاده ابراز امیدواری کرد که شورای نگهبان با تعطیلی روز شنبه موافقت کند.

وی در ادامه افزود: درباره ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی نیز که از اسفندماه سال گذشته تاکنون با مشکل روبه‌رو شدند هم بانک مرکزی برنامه ریزی‌هایی داشته و براساس جلساتی که داشتیم به نظر می‌رسد بانک مرکزی در حال ارائه تدبیری برای پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی است و پیش‌بینی می‌شود در همین هفته بانک مرکزی دستورالعمل خاصی به بانک‌های کل کشور اعلام کند.

وی در پاسخ به ایسنا درباره تصمیم بانک مرکزی برای راه‌اندازی بازار توافقی مخصوص رفع تعهد ارزی صادرکنندگان خرد هم تصریح کرد: این پیشنهاد از سوی مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی مطرح شده بود که بازار مشترکی بین بانک مرکزی یا بانک‌ها یا صرافی‌ها با هدف رفع تعهد ارزی صادرکنندگان خرد تشکیل شود و امیدواریم روی این پیشنهاد کار شود که در صورت صلاح اجرایی شود.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...