آغاز به کار ادارات از ساعت 6 صبح

آغاز به کار ادارات از ساعت 6 صبح

آغاز به کار ادارات از ساعت 6 صبح؛ همه دستگاه‌های اجرایی و دولتی، ادارات و سازمان‌ها، بانک‌ها و شهرداری‌ها از امروز 16 خرداد باید رأس ساعت 6 صبح فعالیت اداری خود را آغاز کنند.

به گزارش ، براساس اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور طبق بخشنامه سال گذشته، ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان و سایر افراد شاغل از امروز چهارشنبه 16 خردادماه 1403 تا 15 شهریورماه از ساعت ۶ صبح و ساعت پایان حداکثر ساعت 13 خواهد بود و مابقی ساعات کار موظفی نیز از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران خواهد شد.

به سنت رایج در دولت سیزدهم و از آن سال که ساعت رسمی کشور برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی یک ساعت جلو کشیده نشد، طبق ابلاغ سازمان اداری و استخدامی کشور مطابق بخشنامه سال گذشته این سازمان به شماره ۳۰۲۲۰ به تاریخ ۱۴۰۲/۴/۵ به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی، ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان و دیگر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و...) از ساعت ۶ صبح قرار داده و ساعت پایان را حداکثر تا ساعت 13 قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

این بخشنامه سال گذشته درراستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش ناترازی تولید و مصرف برق، با هدف آسایش شهروندان و عدم وقفه در خدمت‌رسانی در اجرای بند ۴ اصلاحی تصویب‌نامه شماره ۲۴۳۱۸۷‏/ت۶۱۰۱۱هـ مورخ ۲۸‏/۱۲‏/۱۴۰۱ هیأ ت وزیران صادر شده بود و امسال نیز روال خدمت حضوری کارکنان یاد شده بر همین اساس است.

این بخشنامه تاکید دارد که تمامی دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ ظهر خاموش شود و بر همین اساس دستگاه‌های مشمول، تا ۱۵ شهریورماه مکلف هستند ضمن برنامه‌ریزی مناسب برای تداوم خدمت‌رسانی و حفظ رضایت‌مندی ارباب رجوع، پایان ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود را حداکثر تا ساعت 13 قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

در این بخشنامه ساعت آغاز به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال، افراد دارای معلولیت و افراد ساکن در حومه شهرهای محل خدمت، با انجام تمهیدات لازم به‌منظور حفظ تداوم خدمت‌رسانی دستگاه، به مدت یک‌ساعت شناور تعیین شده است. رؤسای دستگاه‌های مشمول این بخشنامه می‌توانند به تشخیص خود، دیگر مصادیق را در همین چارچوب تدبیر کنند.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...