کچاد 62 تومان سود تقسیم کرد

کچاد 62 تومان سود تقسیم کرد

کچاد 62 تومان سود تقسیم کرد؛ در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) به ازای هر سهم مبلغ 62 تومان سود تقسیم شد.

به گزارش ، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو صبح روز چهارشنبه 6 تیرماه 1403 با حضور بیش از 87 درصد سهامداران در محل مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش  برگزار شد و صورت‌های مالی این شرکت در سال 1402 به تصویب رسید.

در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) به ازای هر سهم 620 ريال سود تقسیم شد. سود خالص این شرکت در سال مالی 1402 نيز با افزايش 11 درصدی همراه شد و به 254 هزار و 170 ميليارد ریال رسيد. همچنین درآمدهای عملياتي اين شركت با سرمايه 324000 ميليارد ریال، 38 درصد افزايش داشت و به مبلغ 603740 ميليارد ریال رسيد.

در این جلسه پس از انتخاب نماینده شرکت سرمایه‌گذاری امید به‌عنوان رئيس مجمع و ناظران از شرکت فولاد مبارکه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت، نماينده سازمان بورس و اوراق بهادار و بازرس قانونی شرکت، امیرعلی طاهرزاده به‌عنوان دبیر مجمع و مديرعامل شركت، گزارشی از عملكرد و برنامه‌های اجرايی شامل عمليات استخراج، توليد و فروش محصولات و طرح‌ها و برنامه‌های سال 1403 شرکت را به اطلاع حاضران رساند.

طاهرزاده با اشاره به جایگاه دوم چادرملو در تولید کنسانتره کشور با سهم 17 درصدی افزود: گروه چادرملو همچنین در سال گذشته در تولید گندله سهمی معادل ۷ درصد، در تولید آهن اسفنجی سهمی معادل ۱۰ درصد و در تولید شمش فولاد سهمی معادل ۶ درصد را در بین تولیدکنندگان زنجیره فولاد کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل چادرملو اضافه کرد: در سال گذشته در طرح‌های توسعه گام‌های مثبتی برداشتیم و برای نخستین بار بالغ‌بر 163 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه شرکت و شرکت‌های سرمایه‌پذیر صورت پذیرفت.

وی با تاکید بر محدودیت‌های بیشتر از سال ۱۴۰۱ در سال 1402 در بخش انرژی ازجمله برق و گاز، اظهار داشت: مجموعه چادرملو به‌رغم این محدودیت‌ها توانست رکورد تولید را با افزایش بهره‌وری و کاهش توقفات در کارخانجات گندله‌سازی و شمش فولاد که از ابتدای بهره‌برداری بی‌سابقه بوده است را بشکند و نسبت به حفظ تولید در واحد احیا اقدام کند.

وی با اشاره به افزایش حق انتفاع معدن براساس قانون بودجه سالانه و درنتیجه افزایش بهای تمام‌شده، اعلام کرد که استراتژی شرکت در مقابل این امر علاوه‌بر پیگیری موضوع از دستگاه‌های مربوطه، مدیریت در دیگر هزینه‌های تولید و عملیاتی کردن برنامه‌ریزی‌های انجام شده درجهت کاهش بهای تمام شده بوده تا با افزایش تولید و بهره‌وری بخشی از این موضوع مدیریت شود.

مهمترین طرح‌های در دست اجرای چادرملو

مدیرعامل چادرملو سپس با تاکید بر عزم چادرملو برای بهره‌برداری از حداقل ۷ طرح توسعه این گروه تا پایان امسال با سرمایه‌گذاری معادل ریالی ۳۷۵ هزار میلیارد ریال که اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بالغ‌بر ۸ هزار نفر را در پی خواهد داشت، به تشریح اهم طرح‌های در دست اجرای گروه چادرملو پرداخت.

او تصریح کرد: ادامه عملیات احداث کارخانه شماره 2 گندله‌سازی، نیروگاه شماره 2 سیکل ترکیبی اردکان به ظرفیت 546 مگاوات در شهرستان اردکان، احداث کارخانه اکسیژن به ظرفیت 15 هزار نرمال مترمکعب، احداث نیروگاه خورشیدی 100 مگاواتی در خضرآباد یزد، احداث 2 نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی در بهاباد و اردکان، آماده‌سازی، باطله‌برداری و دستیابی به توده معدن D19 با مشارکت سنگ آهن مرکزی ایران، ادامه عملیات اکتشاف، استخراج و فراوری سنگ آهن آنومالی A10، احداث کارخانجات میلگرد و کلاف شهرستان میبد به ظرفیت 300 هزار تن در سال، احداث و بهره‌برداری از کارخانه ذوب فولاد به ظرفیت 600 هزار تن، تولید کلاف به ظرفیت 450 هزار تن و آهن اسفنجی به ظرفیت 1 میلیون و 200 هزار تن در فولاد سرمد ابرکوه، بهره‌برداری از کارخانه کنسانتره بهاباد به ظرفیت یک تا یک میلیون و 300 هزار تن در سال، تداوم احداث 2 کارخانه مگامدول آهن اسفنجی هر یک به ظرفیت یک میلیون و 100 هزار تن در شهرستان‌های اقلید و اردبیل و مشارکت در پروژه‌های اکتشاف و استخراج معادن جدید در منطقه و خارج از منطقه به‌منظور دسترسی به منابع معدنی پایدار ازجمله مهمترین طرح‌های این گروه است.

بنابر اعلام روابط عمومی چادرملو، طبق آخرین صورت‌های مالی منتشر شده شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با سرمایه اسمی ۳۲۴۰۰ میلیاردتومانی در ۱۲ماهه منتهی به اسفند ۱۴۰۲ موفق به کسب درآمد ۶۰ هزار و ۳۷۴ میلیارد تومان شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل بالغ‌بر ۳۸ درصد افزایش داشته است.

درنهایت هم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو توانست سود خالصی معادل ۲۵ هزار و ۴۱۷ میلیارد تومان محقق کند که با تقسیم 80 درصد از این میزان بابت هر سهم 62 تومان سود بین سهامداران تقسیم کرد.

گفتنی است در پایان این مجمع، هیات رییسه و سهامداران باتوجه به مجموع اقدامات انجام شده درجهت اجرای دستورالعمل حاکمیتی شرکتی و ایجاد انضباط مالی براساس گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت نسبت به تایید صورت‌های مالی و تنفیذ اقدامات انجام شده، از تیم مدیریتی چادرملو قدردانی شد.
 

ثبت دیدگاه

شکیبا باشید ...